KidzKlub w Toruniu


 

PRZEDSZKOLA




 
       Niebawem

 


 

Tym razem zapraszamy na "Sen lalkarza" do Żnińskiego Domu Kultury 3 kwietnia godz.16:00


ZAPRASZAMY NA NASZ SPEKTAKL

DO WROCŁAWIA


 

Spektakl "Wigilijny witraż"

„Wigilijny witraż” to opowieść o współczesnej rodzinie i współczesnej wigilii bardzo białej, czystej, ale pozbawionej ciepłych emocji. Dorośli są jak cienie, całkiem nieobecni, niemal przymuszeni do wigilii, na którą nikt nie ma czasu ani ochoty. Tęskni za nią tylko dziecko, które czeka na prezent... Rozczarowane i smutne idzie spać. W nocy budzi je szum anielskich skrzydeł, a w mieszkaniu pojawia się prezent, który jest nie tylko dla niego lecz dla całej jego rodziny. Nagle biel ich strojów, mieszkania i choinki, oświetla cudowne, ciepłe i wielobarwne światło. Prezentem jest witraż przedstawiający cztery scenki dotyczące Bożego Narodzenia w Betlejem. Czy wprowadzi to zmianę w ich życiu?

Tu będzie można zobaczyć nasz spektakl:

14 grudnia: Barcin godz.10 Środowiskowy Dom Samopomocy,
14 grudnia: Srebra Góra godz.13 Dom Opieki Społecznej
14 grudnia: Żnin godz.18 Żniński Dom Kultury
17 grudnia: Mogilno godz.11 Mogileński Dom Kultury
20 grudnia: Nowa Wieś Wielka godz.17 Szkoła Podstawowa
22 grudnia: Inowrocław godz.16 i 17:30 Centrum Chrześcijańskie "Droga"
25 grudnia: Bydgoszcz godz.11:30 Kościół dla Ciebie

 

 


Huhu, jutro, w grudniu po południu spotkanie z teatrem pantomimy w Kwidzynie

2.12.2016, godz. 18:00 Czarna Sala, ul. Słowiańska 13

Zobaczymy opowieść o zabawkach, które się buntują i uciekają z pracowni lalkarza. Co się z nimi stanie? Dowiemy się jutro.


 

„Sztuka poza słowami V – bydgoskie spotkania z teatrem ruchu”

Teatr Pantomimy Dar zaprasza na piątą edycję projektu „Sztuka poza słowami…” Projekt ten jest adresowany do aktywnych i wrażliwych na sztukę ludzi, którzy ukończyli 16. rok życia. Jego głównym celem jest zainteresowanie bydgoszczan teatrem, popularyzowanie sztuki mimu i teatru ruchu.

Warsztaty poprowadzą aktorzy bydgoscy oraz gość specjalny - Agnieszka Cianciara-Fröhlich, teatrolożka, aktorka, reżyserka. Zajmuje się ona teatrem od ponad dwudziestu lat. Jej specjalnością jest teatr fizyczny oraz komedia dell’arte – jest absolwentką École International de Théâtre Jacques Lecoq oraz Scuola Internazionale di Attore Comico seguito da Antonio Fava. Pisze sztuki teatralne, uczy, reżyseruje i gra.

Tematem przewodnim warsztatów będzie po raz kolejny komedia dell’arte, gatunek w którym królują improwizacja, piosenka, taniec i przede wszystkim praca z maską. Powstała we Włoszech w XVI wieku, ale jej wpływy można zaobserwować w dużo późniejszych dziełach, żeby wspomnieć chociaż Moliera czy Wyspiańskiego, a także filmy komediowe czy animowane. Wymagająca wielu umiejętności od aktora jest doskonałym pretekstem do budowania warsztatu aktorskiego. 

Warsztaty z Agnieszką Cianciarą odbędą się w dniach 21-23.10.2016r. i 4-6.11.2016r. Uczestnicy zostaną wprowadzeni w reguły tradycyjnej komedii, poznają typy postaci oraz odmienny dla każdego sposób poruszania się. Będziemy pracować nad synchronizacją ruchu postaci, improwizacją i interakcjami z innymi aktorami. Warsztaty uatrakcyjnią etiudy przygotowane na podstawie historycznych scenariuszy, praca z tradycyjnymi skórzanymi maskami oraz podstawy walki scenicznej. W zajęciach mogą uczestniczyć osoby z doświadczeniem aktorskim oraz początkujące. 

Natomiast warsztaty z aktorami Teatru Pantomimy Dar rozpoczną się 14. października br. i potrwają do 26. listopada. Ich tematyka to: scena – historia i budowa, mowa ciała, charakterystyka postaci, podstawy pracy z maską, praca z głosem oraz prawda sceniczna.

 Udział w warsztatach jest bezpłatny, ponieważ projekt jest dofinansowany przez Miasto Bydgoszcz. Wszystkich zainteresowanych serdecznie zapraszamy i czekamy na kontakt i zgłoszenia pod adresem: teatr@dar.art.pl oraz pod numerami telefonów: 501-551-661 i 602-257-675. 


11 czerwca 2016 r. o godzinie 20:00 w Amfiteatrze przy ul. Mostowej

Teatr Pantomimy „Dar” z Bydgoszczy zapezentuje spektakl uliczny

pod tytułem „Pomniki z Bydgoszczy”.  

W widowisku tym reżyser nie tylko prezentuje i ożywia pomniki, które znajdują się w Bydgoszczy, ale poprzez etiudy mimiczne ukazuje ich ludzkie oblicze wplatając historie, wydarzenia, rozterki, miłości, dramaty, z którymi mógłby utożsamić się widz. Wstęp wolny.
Reżyseria: Jarosław Siech
Muzyka: Paweł Lucewicz
Występują: Monika Siech, Agnieszka Szolc, Angelika Landowska, Paulina Gawrych-Bukolt, Mateusz Kiełtyka, Sławomir Stawarz
Zadanie finansowane przez Miasto Bydgoszcz.
Patronat na spektaklem objęła Telewizja Polska S.A. Oddział w Bydgoszczy oraz Polskie Radio PiK.
Podczas realizacji zadania Teatr Pantomimy DAR współpracuje z Miejskim Centrum Kultury 

 

Zapraszamy na DOTKNIJ TEATRU

 prezentacja dokonań teatru, warsztaty i występ pt. "Niemy film" 

1 kwietnia 2016r. godz. 18:00

sala teatralna w Kościele Ewangelicznych Chrześcijan

ul. Czerwonego Krzyża 46 Bydgoszcz


 

ZAPRASZAMY NA SPEKTAKL SZTUKMISJI

18.03.2016 godz.18:00 WSTĘP WOLNY

Kościół Ewangelicznych Chreścijan w Bydgoszczy
ul. Czerwonego Krzyża 46

"PASJA"

scenariusz i reżyseria: Kathleen Ann Thompson

występują: aktorzy Stowarzyszenia Sztukmisja

Słowo stało się ciałem i zamieszkało w sąsiedztwie.

Spektakl opowiada historię Jezusa i otaczających go ludzi od momentu chrztu w Jordanie po zmartwychwstanie. Opowiadana historia ma ponad dwa tysiące lat i narosło wokół niej wiele klisz i uproszczeń. Twórcy spektaklu starają się spojrzeć na te wydarzenia w świeży sposób; dostrzec zarówno ich ludzki wymiar, jak i duchowe znaczenie.

Gatunek przedstawienia to teatr fizyczny charakteryzujący się oszczędnością środków inscenizacyjnych. Nie ma scenografii, publiczność otacza scenę. Aktorzy grają bez makijażu i w neutralnych kostiumach. Wszyscy (oprócz Jezusa) grają więcej niż jedną postać, starając się wydobyć z każdej z nich prawdę za pomocą technik pracy z ciałem i głosem. Doświadczenia tych postaci związane z wydarzeniami z życia Jezusa stanowią oś przedstawienia, nadając mu głęboko ludzki wymiar. 

„Sztuka poza słowami IV – bydgoskie spotkania z teatrem ruchu”

Teatr Pantomimy Dar zaprasza na czwartą edycję projektu „Sztuka poza słowami…” Projekt ten jest adresowany do aktywnych i wrażliwych na sztukę ludzi, którzy ukończyli 16. rok życia. Jego głównym celem jest budzenie zainteresowania teatrem, popularyzowanie sztuki mimu i teatru ruchu. Warsztaty poprowadzą aktorzy bydgoscy oraz gość specjalny - amerykańska aktorka i reżyserka Kathleen Ann Thompson.

Tym razem tematem przewodnim warsztatów będzie komedia dell’arte, gatunek w którym królują improwizacja, piosenka, taniec, praca z maską. Powstała we Włoszech w XVI wieku, ale jej wpływy można zaobserwować w dużo późniejszych dziełach, żeby wspomnieć chociaż Moliera czy Goldoniego lub Wyspiańskiego. Wymagająca wielu umiejętności od aktora jest doskonałym pretekstem do budowania warsztatu aktorskiego.

Kathleen Ann Thompson to reżyserka, aktorka, choreograf. Absolwentka Wydziału Sztuk Teatralnych Uniwersytetu Michigan. Ukończyła również studia w zakresie teatru muzycznego na Universytecie San Diego. Swe wykształcenie uzupełniała w Szkole Pantomimy Jacque Le Coq’a w Paryżu oraz Dell’Arte School of Physical Theater. Pracuje jako producent i dyrektor Towarzystwa Teatralnego „Belletherst Production” w San Diego. Od 1991 roku jest kierownikiem artystycznym i głównym wykładowcą Chrześcijańskiego Studium Teatru Ruchu w Polsce. Warsztaty z nią będą trwały od 2 do 7 listopada br.

Natomiast warsztaty z aktorami Teatru Pantomimy Dar rozpoczną się 9 listopada br. i potrwają do 12 grudnia. Będą one kontynuacją projektu, który rozpocznie Kathleen Thompson i zakończą się pokazem pracy warsztatowej.

   Udział w warsztatach jest bezpłatny, ponieważ projekt jest dofinansowany przez Miasto Bydgoszcz. Wszystkich zainteresowanych serdecznie zapraszamy i czekamy na kontakt i zgłoszenia pod adresem: teatr@dar.art.pl oraz pod numerami telefonów: 501-551-661 i 602-257-675. 

 

"PODRÓŻ MAŁEGO KSIĘCIA" 

(przedstawienie dla dzieci i dorosłych)

Spektakl zainspirowany jedną z najpiękniejszych opowieści o poszukiwaniu przyjaźni autorstwa Antoine’a de Saint-Exupery’ego. Opowiada o chłopcu, mieszkającym na małej planecie, na której mieszczą się oprócz niego tylko trzy wulkany i Róża. Pewnego dnia mały bohater postanawia wyruszyć na Ziemię, by tam znaleźć przyjaciół. W tej podróży nauczy się wiele o sobie i otaczającym go świecie. Ale czy zrealizuje cel swej podróży?

Czas trwania: 50 minut

Występują: 
Mateusz Kiełtyka
Agnieszka Szolc

 

art2015ewangelizacja

BĘDZIE NAS MOŻNA ZOBACZYĆ W NASTĘPUJĄYCH MIEJSCOWOŚCIACH

10.08 - Oćwieka

12.08 - Łabiszyn

13.08 - Włocławek

15.08 - Żnin

16.08 - Oćwieka

17-23.08 - Katowice Park na Giszowcu, Jastrzębie-Ruptawa

Podczas art2015ewangelizacji zaprezentujemy:

Spektakl pt. "Clowny szukają wiecznej bańki"

Koncert RAP (KOSMO i KRYSTIAN)

Koncert Bethany Pederson USA (szczudlarze, fireshow, flagi)

 

Zapraszamy na KidzKlub od Mogilna w ramach, którego będą odbywały się występy naszego teatru. Szczegółowe informacje podamy w najbliższym czasie.

Zapraszamy na nasz spektakl pt. "Pomniki" w ramach festiwalu 

3.07 godz. 21:30 Amfiteatr przy ul. Mostowej

ZAPRASZAMY WSTĘP WOLNY

 

 

 

W PROJEKCIE WEZMĄ UDZIAŁ:

KOSMO Jacek Nerkowski - raper, autor piosenek, profilaktyk; współzałożyciel zespołu hiphopowego Teoretycznie Dobry Squad (TDS), działającego od 2005 roku na terenie Polski. Zespół uczestniczył w wielu festiwalach, takich jak Slot Art Festiwal (SLOT) w Lubiążu, Festiwal Życia w Wiśle, Song of Songs w Toruniu, gdzie zajął drugie miejsce. Od 2005 roku realizuje, jako prelegent programy z zakresu profilaktyki uzależnień "Żyj poza klatką" i "Młodość bez narkotyków" pod patronatem Fundacji Głos Ewangelii na terenie całej Polski. Programy realizowane są w takich miejscach jak: szkoły gimnazjalne, licealne, specjalne, domy dziecka, świetlice środowiskowe, socjoterapeutyczne, zakłady poprawcze, kościoły. Od stycznia 2012 pełni funkcje terapeuty, realizując specjalistyczne usługi opiekuńcze w bydgoskim Domu Opieki Społecznej "Słoneczko". Absolwent Uniwersytetu Kazimierza Wielkiego w Bydgoszczy, ukończył studia licencjackie na kierunku pedagogika o specjalności opieka i wychowanie z profilaktyką społeczną, studia magisterskie o specjalności pedagogika opiekuńcza, ścieżka socjoterapia.

YURO Jerzy Pieniążek - producent muzyczny, raper, autor piosenek; współzałożyciel zespołu hiphopowego Teoretycznie Dobry Squad (TDS), działającego od 2005 roku na terenie Polski. Zespół uczestniczył w wielu festiwalach, takich jak Slot Art Festiwal (SLOT) w Lubiążu, Festiwal Życia w Wiśle, Song of Songs w Toruniu, gdzie zajął drugie miejsce. Realizuje różnorodne projekty muzyczne we własnym studio nagraniowym Royal Sound Production w Warszawie takie jak: aranżowanie i nagrywanie płyt, tworzenie muzyki do spektakli.

            Teatr Pantomimy DAR, tel. 052 340 74 68 tworzenie stron www.artso.pl cms