ZAPRASZAMY
NA WARSZTATY

 


 

ZAPRASZAMY
DO WSPÓŁPRACY

 


PRZEDSZKOLA
 
       Repertuar


„BIEDAK” to opowieść o ubogim aktorze poszukującym jakiegokolwiek zajęcia, aby móc zarobić parę groszy na jedzenie. Łączy w sobie kilka śmiesznych scenek, które razem tworzą zwartą całość. Bawi, zastanawia i pozostawia z maleńkim pytaniem, dlaczego życie nie jest łatwe? 
Spektakl kabaretowy z udziałem publiczności utrzymany w konwencji pantomimy klasycznej.
Występuje 5 aktorów. Czas trwania spektaklu: 50 min.
szczegóły >>

„BYDGOSKIE POSTACIE”, gdy miasto cichnie w wieczornych światłach latarni, a noc układa do snu spracowanych ludzi, słychać nagle terkot drewnianej zabawki. Wtedy zaczynają bić zastygłe serca bydgoskich posągów, budzą się aby choć na krótką chwilę poczuć oddech życia, radości i smutki z tym związane. Jednak z nadchodzącym blaskiem zorzy porannej i zgiełkiem miasta nieuchronnie zbliża się czas samotnego zastygnięcia. Czy przepiękne dźwięki altówki nie pozwolą popaść w odrętwienie bydgoskim postaciom?   
Pantomima z przepiękną muzyką graną na altówce.
Występuje 4 aktorów. Czas trwania spektaklu 12 min. szczegóły >>

„DRZEWO” mówi o nietypowej przyjaźni chłopca z drzewem. Przedstawia zmieniającą się więź wraz z upływem czasu i związane z tym zmiany z małego chłopca w dojrzałego mężczyznę. Widz zostaje skonfrontowany z przyjaźnią, która jest gotowa na poświęcenie.
Scenariusz powstał na podstawie książki pt. „Drzewo, które umiało dawać”.
Pantomima klasyczna.
Występuje 1 aktor. Czas trwania spektaklu: 18 min. szczegóły >>

„KRZYK” opowiada o kobiecie, która spędziła swoje dzieciństwo w domu alkoholika. Jako młoda kobieta wciąż jest obciążona przeszłością. Pozbawiona odróżniania prawdy od kłamstwa. Nie potrafi widzieć otaczającego ją dobra i piękna, pozbawiona umiejętności zdrowego funkcjonowania w życiu codziennym. Dlaczego taki ponury spektakl? Głównie po to, by młodzi odbiorcy po takich właśnie przeżyciach wiedzieli, że nie są sami i niestety to normalne, iż nie jest im łatwo. Przecież nasze dzieciństwo kształtuje w nas dorosłego człowieka. Również, a może nawet przed wszystkim kierujemy spektakl do ludzi dorosłych, aby ich przestrzec, że ich zmarnowane życie, zatopione w alkoholu powoduje trwałe braki w ich dzieciach, które przecież nie same powołują się do życia. Tym samym nawołujemy do świadomych wyborów zarówno rodziców jak i młodzieży. Dzieci to przecież skarb, dany nam po to, by je kochać i uczyć kochania oraz wszystkiego tego, co najlepsze by mogły z radością kroczyć przez świat, by zmieniały go na lepszy… i w końcu też po to, by dać nadzieję, że warto walczyć o lepsze jutro.      
Drama z wykorzystaniem teatru cienia i pantomimy.
Występuje 2 aktorów. Czas trwania spektaklu: 19 min. szczegóły >>

„NIEMY FILM” to śmieszna historia dwojga ludzi, którzy ledwo co wstąpili w związek małżeński, a już w wyniku przypadkowego splotu okoliczności porywczy mąż w obronie ukochanej poturbował niewinnego listonosza. W przedstawieniu biorą udział chętne osoby z publiczności.
Występuje od 1 do 4 aktorów. Czas przedstawienia około 25 min. szczegóły >>

„PIETA” to wariacja pantomimiczna zainspirowana słynną rzeźbą Michała Anioła o tym samym tytule poruszająca temat miłości w różnych aspektach. Prezentowana przez nas etiuda to fragment a właściwie puenta przedstawienia pt.: „Nie ma większej miłości” wystawianego w latach 2003/4 przez Teatr Lwia Paszcza  wyreżyserowanego przez prof. Kathleen Ann Thompson. Z którym współpracują  aktorzy naszego teatru.
W etiudzie występuje 2 aktorów. Czas trwania spektaklu 12 min. szczegóły >>

„POTOP” scenariusz do przedstawienia powstał z inspiracji bydgoską fontanną POTOP wykonaną przez berlińskiego rzeźbiarza - artystę Ferdinanda Lepcke jej odsłonięcie nastąpiło 23 lipca 1904 roku. Niestety została ona przetopiona przez Hitlerowców w 1943 roku na cele wojenne.      Samo przedstawienie nawiązuje do biblijnej historii potopu w pierwszej części ukazuje życie ludzi przed zatopieniem uwczesnego świata. Między innymi będziemy mogli zobaczyć aniołów zstępujących z nieba, którym życie na ziemi bardzo się spodobało. Punkt kulminacyjny przedstawienia to właśnie sylwetka fonntanny POTOP, obrazująca tragedie ludzi którzy nie usłuchali Noego i teraz giną wraz z zatapianym światem.            
Premiera przedstawienia odbyła się w Bydgoszczy 24.06.2006 w Parku im. Kazimierza Wielkiego, gdzie niegdyś prawdziwa fonntanna zachwycała mieszkańców. 
Współczesna pantomima z elementami tańca.
Występuje 7 aktorów. Czas trwania spektaklu: 40 min. szczegóły >>

„PUZZLE” to opowieść o Misi - dziewczynce, która ma bardzo zły dzień. Pokłóciła się właśnie z przyjaciółmi i wydaje jej się, że nikt jej tak naprawdę nie kocha, chociaż sama o tym głośno nie mówi, dopóki... No właśnie, dopóki nie znajduje pudła z zabawkami, które mówią jej coś bardzo, bardzo ważnego. Opowiadają jej o Bogu, Jego Synu Jezusie i o tym, jak stać się przyjacielem Boga! A swoje słowa ilustrują elementami puzzli, układanych na ścianie. Jak kończy się historia Misi i co przedstawia ułożony już obrazek? Nie powiemy! Trzeba obejrzeć przedstawienie!         
Puzzle to musical z wykorzystaniem dubbingu.
Występuje 6 aktorów. Czas trwania spektaklu: 55 min. szczegóły >>

„RZEŹBIARZ” opowiada o rozwijaniu darów i talentów, które otrzymaliśmy. Czasami w tej wędrówce poprzez nieznane możemy się natknąć na „złodziei darów”, którzy chcą nas ograbić z tego, co dostaliśmy. Czy wygramy tę walkę...? To zależy od tego, jakie mamy serce, komu zaufamy, jakich wyborów dokonamy, w jakim kierunku patrzymy i gdzie kierujemy nasze kroki.       
Bardzo widowiskowy i wymowny spektakl, w którym wykorzystano techniki mimiczne, taniec, szczudła i ogień wystawiany był przez nasz teatr w kraju i za granicą m.in. podczas Igrzysk Olimpijskich 2004 r. w ramach „Domu Polskiego” w Atenach, gdzie cieszył się dużym uznaniem.
Występuje 4 aktorów. Czas trwania spektaklu: 15 min. szczegóły >>

„SKARB” to historię adresowana do dzieci, w której clown Tereska obchodzi urodziny i niesie zaproszenie swoim przyjaciołom, lecz oni omyłkowo myślą że te zaproszenie to mapa do skarbu i włamują się do domu Tereski, gdzie w świetle latarek przydarzają im się różne perypetie do rozwikłania których angażują publiczność.            
Spektakl utrzymany jest w konwencji Commedi dell Arte z wykorzystaniem pantomimy.
Występuje 3 aktorów. Czas trwania spektaklu 60 min. szczegóły >>

„STWÓRCA” to spektakl, który w pierwszej części nawiązuje do aktu stworzenia świata z Księgi Genesis. Następne części to historia dwojga ludzi, która nawiązuje do kluczowych obrazów biblijnych tj. śmierć Chrystusa lub strasznych czasów Apokalipsy. Poprzez wszystkie części spektaklu reżyser odkrywa postać i charakter Boga, największego artysty i pełnego miłości Stwórcy.       
W 2005 r. zdobyliśmy z tym przedstawieniem nagrodę Grand Prix II Festiwalu Teatrów Tańca w Pile. Współczesna pantomima z elementami: tańca, szczudłami i ogniem.
Występuje 7 aktorów. Czas trwania spektaklu: 58 min. szczegóły >>

„SYN MARNOTRAWNY” to przedstawienie, które powstało z inspiracji przypowieścią biblijną o tym samym tytule. Nasz spektakl jest jednak współczesną wersją tej dawnej historii i wciąga widza w świat wyimaginowany, w którym jednak bohaterzy borykają się z prawdziwymi realiami dzisiejszego świata.
Przedstawienie utrzymane w konwencji pantomimy klasycznej.
 Występuje 5 aktorów. Czas trwania spektaklu: 27 min. szczegóły >>

„SZCZĘŚLIWE ŚWIĘTA BOŻEGO NARODZENIA” to spektakl, którego narratorem jest Święty Mikołaj. Przynosi on opowieść o Świętach Bożego Narodzenia, o tym, że to niezwykły czas radości i miłości… Niestety nie wszyscy zawsze są szczęśliwi, ale najpiękniejsze jest to, że rozpamiętywanie tego niesamowitego wydarzenia może spowodować przemianę w człowieku i wyrwać go z wielkiego smutku, przywracając go do życia w radości i ożywiając w nim chęć dzielenia się miłością choćby w tym szczególnym dniu świętowania nie własnych urodzin, ale Jezusa, Syna Boga, umiłowanego Syna Boga. Czy treść tego spektaklu jest wstanie wprowadzić zmianę w naszym życiu? Sprawdźmy!
Przedstawienie „Szczęśliwe Święta Bożego Narodzenia” to drama z elementami pantomimy.
Występuje 3 aktorów. Czas trwania spektaklu: 30 min. szczegóły >>

„WALKA ANIOŁÓW Z DIABŁAMI” to pokaz taneczny na szczudłach przy wykorzystaniu ognia i flag opowiadający o odwiecznej  walce dobra ze złem.       
Występuje od 2 do 4 aktorów. Czas trwania widowiska od 10 min do 20 min. szczegóły >>
 

            Teatr Pantomimy DAR, tel. 602257675 tworzenie stron www.artso.pl cms